Şanlıurfa’daki obruk bölge sakinlerini korkuttu

Merkez Eyyübiye ilçesinin kırsal Yamaçlı Mahallesi’ndeki bir evin önünde toprağın çökmesi sonucu obruk oluştu. Yaklaşık 5 metre çapında ve 10 metre derinliğindeki obruk, vatandaşları tedirgin etti.

Aniden oluşan obruk vatandaşlar arasıdna endişeye neden oldu. AA

Aniden oluşan obruk vatandaşlar arasıdna endişeye neden oldu. AA

MAHALLE SAKİNLERİ TEDİRGİN

Mahalle sakinlerinden İsmail Çetinkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 gün önce de bölgede toprak kayması olduğunu söyledi.

Tedirgin oldukları için yetkililerden yardım beklediklerini belirten Çetinkaya, “Yıllardır burada oturuyorum, ilk defa böylesi bir olayla karşılaştım. İlk önce korktuk, ardından yetkililere haber verdik. Bu tehlikenin bir an önce giderilmesi için gerekenin yapılmasını bekliyoruz. Ayrıca olaydan bir gün önce de evimde çatlaklar oluştu ve duvar yıkıldı. Burada ne olduğunu anlamak istiyoruz” diye konuştu.

AA

AA

Aziz Taş da obruğun tehlike oluşturduğunu belirterek, bölgede önlem alınmasını istedi. AA

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir