Başıboş köpekler ilkokul öğrencisine saldırdı

Merkez Yıldırım ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki Abdulmetin F. ders bitimi evine gitmek için okuldan çıktı. Yol üzerinde Abdulmetin F. ve 2 arkadaşının önüne çıkan köpekler hırlamaya başladı. 3 çocuktan ikisi kaçmayı başarırken Abdulmetin F.’nin peşine düşen köpekler küçük çocuğu yol kenarında sıkıştırıp saldırdı. Saldırıdan kurtulmaya çalışıran küçük çocuk köpeklerden birinin üzerine atlaması ile yere düştü. Kalbinin üzerinden ve her iki bacağından ısırılan küçük çocuğun bağırmasından korkan köpekler korkup kaçtı.

Köpeklerin saldrısından kurtulup eve giden Abdulmetin F. durumu ailesine anlattı. Oğlunun yaralandığını farkeden baba Abdullah F. onu hastaneye götürdü. Hastanede yapılan müdahalenin ardından müşahede altında tutulan küçük çocuk bugün taburcu edildi.

Köpeklerin saldırına uğrayan küçük çocuk göğsünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden ısırıldı. Foto: İHA

Köpeklerin saldırına uğrayan küçük çocuk göğsünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden ısırıldı. Foto: İHA

Üzerindeki şoku atamayan Abdulmetin F., yaşadığı dehşet dolu anları göz yaşları içinde şu sözlerle anlattı: “Okuldan çıktım, arkadaşlarımla eve gidiyordum. 3 tane köpek önüme çıktı. Arkadaşlarım kaçınca ben de kaçtım. Köpekler beni yakalayıp defalarca ısırdı. Ben onlardan kurtulup kaçtım, eve geldim. Çantamı orada unutmuşum. Babam beni hastaneye götürdü. O an çok korktum. Okuldan eve giderken sürekli köpekler önümüze çıkıyor”

Baba Abdullah F. ise. “Çocuğum okuldan çıkıp eve giderken yolda köpeklerin saldırısına uğramış. Bu bölgede 7 tane okul var. Burada sürüler halinde köpekler dolaşıyor. Bu bölgede çiftliğe benzeyen birkaç ev de var. Burada köpekler çok. Bu köpeklerin adı sahipli, ama hepsi dışarıda. Köpekler çocuğumu kalbinin üzerinden ısırmış. Yavrum ölümden döndü” diye konuştu.

Talihsiz çocuk hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Foto: İHA

Talihsiz çocuk hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Foto: İHA

BURSA (İHA)

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir